Jak se velvyslanci baví

12. 09. 2012 13:13:29
Jeden z pravidelných čtenářů komentoval můj poslední blog, který byl na vážnou notu, dotazem „bavíte se vůbec někdy?“ Pravdou je, že považuji většinu svých pracovních povinností za nadmíru zajímavé – ale abych neuhýbal od otázky, ano, daří se mi udělat si čas na zábavu.

Setkání s Brucem SpringsteenemNapříklad v Praze jsme měli toto léto úžasnou hudební sezónu. Byl jsem na řadě koncertů. Jedním z vrcholů byla téměř tříhodinová show Bruce Springsteena – na této společné fotce mluvíme o transparentnosti na vládní úrovni (skutečně!).

Někteří naši nejlepší novináři ocenili umění Springsteena v těchto článcích z tohoto léta: např. od Remnika, Brookse, Besta ... a alespoň jeden protiargument (od mého přítele Leona Wieseltiera)... Všichni probírají Springsteenův věk, je mu přes 60, ale já nechápu, co je tak pobuřuje. Je jen o deset let starší než já (a já se cítím na dvacet). Ti z vás, co jsou už v klubu padesátníků, ví, o čem je řeč.

Lindsay, já a the RootsBěhem letošního léta byla u nás také hip-hopová a funková skupina Roots. Pocházejí, stejně jako má žena Lindsay, z Filadelfie (dokonce kdysi jedna její kamarádka chodila s členem této skupiny). Hráli v jednom malém sále a posluchači z nich byli v transu. Setkání s nimi bylo pro Lindsay a mne potěšením, stejně tak i návštěva v zákulisí koncertu.


Neteř, já a Lou ReedAle asi největším hudebním zážitkem léta byla pražská show Lou Reeda. Jako člen skupiny Velvet Underground i během své sólové kariéry významně ovlivnil rock and roll. I přes fakt, že mu letos bude 70, pořád to umí rozjet jako sedmnáctiletý. Důkazem toho je, že má dospívající neteř, která byla náhodou u nás na návštěvě, je jeho velkým fanouškem . Dostala lístek na koncert od Lindsay a s Louem se osobně po představení setkala.
OK, teď už víte, co jsem letos v létě dělal. A teď mě čeká návrat k zahraniční politice. Tento blog byl takovým odlehčením před dalšími příspěvky už na mnohem vážnější, zahraničně-politická témata.

What Ambassadors Do For Fun

One of my regular readers responded to my last blog, which I admit was on the serious side, by asking “don’t you ever have any fun?” The truth is, I find the substantive parts of the job intensely interesting—but I get the point, and yes, I do make time for fun.

Meeting Bruce SpringsteenFor example, we had a great music season this summer in Prague and I went to a bunch of concerts. One highlight was a stunning almost 3-hour show by Bruce Springsteen; here I am talking government transparency with him (seriously!) during his visit:
This was a summer of Springsteen appreciation by some of our best journalists (Remnick, Brooks, Best) and at least one rebuttal (by my friend Leon Wieseltier). Everyone talks about the fact that Springsteen is over 60, but I don’t see what all the fuss is about. He is only ten years older than I am (and I am a teenager in my own mind). Those of you who are already in the half century club know what I mean.


Lindsay, me and the RootsThis summer the hip-hop and funk supergroup the Roots also came to town. Like Lindsay, they hail from Philly (in fact a friend of hers went out with one of the members of the group at one time). They played a smaller venue and the place was levitating. Lindsay and I enjoyed welcoming them and hanging out a little bit backstage:

My niece, me and Lou ReedBut maybe the biggest musical thrill of the summer was seeing Lou Reed’s show here in Prague. Through Velvet Underground and then his solo career, he has hugely influenced rock and roll. And despite the fact that he turned 70 this year, he still rocks like a 17-year old. The proof of this is that my teen age niece who happened to be visiting is a huge fan of his, and ended up using Lindsay’s ticket and then meeting Lou after the show:

OK, now you know what I did this summer. Now back to foreign policy! This post should justify a lot of heavy-duty international relations discourse for several blogs to come.

Reklamy prezentované iDnes.cz v rámci blogu nemají žádnou spojitost s velvyslancem ani s velvyslanectvím USA. / Any advertisements presented by iDnes.cz in conjunction with this blog are not endorsed by the Ambassador or the U.S. government.

Autor: Norman L. Eisen | středa 12.9.2012 13:13 | karma článku: 12.19 | přečteno: 1500x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Pavel Vrba

Jak jsem prožil muzejní noc s tajemným rozuzlením

Takové poněkud zvláštní přiznání k nedělní odpolední kávě. Ta má ostuda je zapříčiněna dosavadní absencí na akci, která se v letošním roce konala již po dvanácté. Nejspíše vyplývá z mé předchozí nedozrálosti.

19.5.2019 v 12:06 | Karma článku: 6.41 | Přečteno: 152 | Diskuse

David Vlk

V Praze je vždy blaze.

Tož včera jsem byl v tej Praze. Když jsem byl mladý a jel do Prahy byly ty přípravy nějak kratší. Vzal jsem tenkrát náhradní tričko a trenky, mobil, peněženku a prezervativy a jel jsem.

19.5.2019 v 10:31 | Karma článku: 21.73 | Přečteno: 519 | Diskuse

Robert Čapek

Jeroným Klimeš fackující

Když jsem čekal na připojení, abych si zahrál můj oblíbený Fallout 76, spatřil jsem na obrazovce moderátorku Jílkovou a televizní diskuzi v pořadu Máte slovo, které se týkala agresivity žáků.

19.5.2019 v 10:20 | Karma článku: 10.30 | Přečteno: 305 | Diskuse

Pavla Kolářová

Jak je důležité mít nadhled...

Být učitelem je někdy boj, respektive víceboj. Ideální učitel by měl zvládat krasobruslení, džudo, tah na branku, střelbu na koš, sanskrt, národopis, zeměpis, dějepis, krasopis.. A pokud něco z toho neumí, musí umět předstírat,..

19.5.2019 v 9:39 | Karma článku: 9.53 | Přečteno: 115 | Diskuse

Beata Krusic

Podřezat Zemana

Už před nějakým časem - v souvislosti s tím, jak nechutné články se psali na téma zdravotního stavu prezidenta republiky, Miloše Zemana, jsem si říkala, kam až je člověk schopen zajít - kvůli svým nenaplněným vizím a představám.

19.5.2019 v 8:56 | Karma článku: 38.29 | Přečteno: 1247 | Diskuse
Počet článků 66 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2234
Norman L. Eisen byl v letech 2010-2014 velvyslancem USA v České republice. Od ledna 2009 do ledna 2011 působil v Bílém domě jako zvláštní poradce prezidenta. V roce 1991 získal doktorát na právech v Harvardu a v roce 1985 bakalářský titul na Brown University, vždy s vyznamenáním. Více se o Normanu L.Eisenovi dozvíte zde.

Podívejte se také na webové stránky velvyslanectví USA.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz