Nové okno z Prahy do světa / A New Window on the World in Prague

1. 08. 2012 11:41:44
V Praze byla v těchto dnech po několika letech příprav otevřena pobočka známého amerického think-tanku Aspen Institute. Tato důležitá instituce tak ve střední Evropě získala významný prostor, jehož prostřednictvím bude moci šířit názory světoznámých expertů z oblasti politiky, ekonomiky a mezinárodních vztahů.

Bylo mi potěšením, že jsem se mohl minulý týden zúčastnit dvoudenní konference institutu, na němž jsem představil ředitele jeho mezinárodních programů Elliotta Gersona. V mé rezidenci jsem také hostil večeři na počest bývalé ministryně zahraničí Madeleine Albrightové. Téměř 50 bývalých ministrů zahraničí, poslanců a renomovaných odborníků včetně bývalého amerického velvyslance v Izraeli Martina Indyka s námi potom živě diskutovalo o budoucnosti americké zahraniční politiky na Blízkém východě.

Hostit velvyslance Indyka, tohoto velkého diplomata a analytika oblasti Blízkého východu, bylo pro mě velkou ctí. Mezi hosty, s kterými Indyk po večeři mluvil o americké zahraniční politice, byl například Shibley Telhami, nositel profesury míru a rozvoje Anwara Sadata Marylandské univerzity, ministr zahraničí Egypta Amr Moussa, izraelský diplomat Shlomo Ben-Ami a jejich tuniský kolega Amel Bouchamaoui Hammami. Odpovídat na otázky týkající se americké diplomacie mohl také bývalý náměstek americké ministryně zahraničí a současný profesor Harvardovy univerzity Nicholas Burns. Na akci nechyběl ani prezident Národního demokratického institutu Kenneth Wollack, který s ostatními hosty vzdal hold Madeleine Albrightové.

Těším se na spolupráci s Aspen Institute v Praze a na jeho podporu debatě o mezinárodní politice.

Ambassador Eisen with Madeleine Albright

IN ENGLISH

After years of planning, a preeminent American think-tank, the Aspen Institute, has established a new center in Prague. This important institution will now have a high-visibility platform in Central Europe from which to advance the views of some of the world’s key experts on leadership, governance, economics, and foreign policy. I had the honor of attending Aspen’s two-day conference this last week, at which I introduced its Director of International Programs, Elliott Gerson. I also hosted a dinner at my home in honor of Secretary of State Madeleine Albright. Nearly fifty former foreign ministers, members of parliament, and world-renowned experts joined us in my garden for a lively debate, led by former US Ambassador to Israel, Martin Indyk, about the future of America’s Middle East policy.

It was a great honor to host Ambassador Indyk, a leading analyst and policymaker on Middle East issues. After dinner, he discussed and debated U.S. policy in the region with his peers, who also happened to be my dinner guests. For example, Shibley Telhami, holder of the Anwar Sadat Professorship for Peace and Development at the University of Maryland; Amr Moussa, former Egyptian Foreign Minister; Israel’s Shlomo Ben-Ami; and Amel Bouchamaoui Hammami of Tunisia, among others. Former State Department Undersecretary Nicholas Burns, now of Harvard, was on hand to give everyone the benefit of his long experience in American diplomacy. National Democratic Institute President Kenneth Wollack was also present to lend his perspective to the many experts and former government ministers who were on hand to launch Aspen Prague and pay their respects to Secretary Albright.

I look forward to working with Aspen here in Prague to encourage discussion of important foreign policy issues.

Reklamy prezentované iDnes.cz v rámci blogu nemají žádnou spojitost s velvyslancem ani s velvyslanectvím USA. / Any advertisements presented by iDnes.cz in conjunction with this blog are not endorsed by the Ambassador or the U.S. government.

Autor: Norman L. Eisen | středa 1.8.2012 11:41 | karma článku: 10.12 | přečteno: 1143x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Beata Krusic

Setkání v Rostově

Je mi tak kolem třicítky. Nejsem Beata, jsem Olga. Známá z dětství, se kterou jsem měla schůzku, z nějakých důvodů nedorazila............

16.6.2019 v 23:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 89 | Diskuse

Eva Sádecká

Nejkrásnější maminka

Ve školce se děvčátka hádala, kdo má nejkrásnější maminku. Přece má každá nejraději tu svoji! Jen jedna dívenka smutně sklopila hlavu. Proč, ona nemá maminku? Ale má, má také sestřičku, jenže...

16.6.2019 v 20:55 | Karma článku: 12.94 | Přečteno: 373 | Diskuse

Dáša Stárková

Pršelo jen se lilo

Dnešní usínání a probuzení se do hustého a neustávajícího deště mi připomnělo bezmála 40 let starou vzpomínku na návštěvu chalupy mých příbuzných a nečekané knihomolské dobrodružství.

16.6.2019 v 16:15 | Karma článku: 18.86 | Přečteno: 433 | Diskuse

Klára A. Samková

Je po volbách

a je čas bilancovat.... nezastírejme si, že Alternativa pro Českou republiku 2017 a její kandidatura do Evropského parlamentu byla jednou velkou katastrofou a propadákem.

16.6.2019 v 16:08 | Karma článku: 30.78 | Přečteno: 818 | Diskuse

David Vlk

Jak jsem páchal letní sebevraždu.

Když jsem si v bufetu, asi po hodině grilování na slunci, došel pro pivo a když jsem odhodlaně a rázně vstoupil do vstupních dveří, nastalo v bufetu naprosté zatmění slunce.

16.6.2019 v 15:54 | Karma článku: 25.04 | Přečteno: 687 | Diskuse
Počet článků 66 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2234
Norman L. Eisen byl v letech 2010-2014 velvyslancem USA v České republice. Od ledna 2009 do ledna 2011 působil v Bílém domě jako zvláštní poradce prezidenta. V roce 1991 získal doktorát na právech v Harvardu a v roce 1985 bakalářský titul na Brown University, vždy s vyznamenáním. Více se o Normanu L.Eisenovi dozvíte zde.

Podívejte se také na webové stránky velvyslanectví USA.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz