Nové okno z Prahy do světa / A New Window on the World in Prague

1. 08. 2012 11:41:44
V Praze byla v těchto dnech po několika letech příprav otevřena pobočka známého amerického think-tanku Aspen Institute. Tato důležitá instituce tak ve střední Evropě získala významný prostor, jehož prostřednictvím bude moci šířit názory světoznámých expertů z oblasti politiky, ekonomiky a mezinárodních vztahů.

Bylo mi potěšením, že jsem se mohl minulý týden zúčastnit dvoudenní konference institutu, na němž jsem představil ředitele jeho mezinárodních programů Elliotta Gersona. V mé rezidenci jsem také hostil večeři na počest bývalé ministryně zahraničí Madeleine Albrightové. Téměř 50 bývalých ministrů zahraničí, poslanců a renomovaných odborníků včetně bývalého amerického velvyslance v Izraeli Martina Indyka s námi potom živě diskutovalo o budoucnosti americké zahraniční politiky na Blízkém východě.

Hostit velvyslance Indyka, tohoto velkého diplomata a analytika oblasti Blízkého východu, bylo pro mě velkou ctí. Mezi hosty, s kterými Indyk po večeři mluvil o americké zahraniční politice, byl například Shibley Telhami, nositel profesury míru a rozvoje Anwara Sadata Marylandské univerzity, ministr zahraničí Egypta Amr Moussa, izraelský diplomat Shlomo Ben-Ami a jejich tuniský kolega Amel Bouchamaoui Hammami. Odpovídat na otázky týkající se americké diplomacie mohl také bývalý náměstek americké ministryně zahraničí a současný profesor Harvardovy univerzity Nicholas Burns. Na akci nechyběl ani prezident Národního demokratického institutu Kenneth Wollack, který s ostatními hosty vzdal hold Madeleine Albrightové.

Těším se na spolupráci s Aspen Institute v Praze a na jeho podporu debatě o mezinárodní politice.

Ambassador Eisen with Madeleine Albright

IN ENGLISH

After years of planning, a preeminent American think-tank, the Aspen Institute, has established a new center in Prague. This important institution will now have a high-visibility platform in Central Europe from which to advance the views of some of the world’s key experts on leadership, governance, economics, and foreign policy. I had the honor of attending Aspen’s two-day conference this last week, at which I introduced its Director of International Programs, Elliott Gerson. I also hosted a dinner at my home in honor of Secretary of State Madeleine Albright. Nearly fifty former foreign ministers, members of parliament, and world-renowned experts joined us in my garden for a lively debate, led by former US Ambassador to Israel, Martin Indyk, about the future of America’s Middle East policy.

It was a great honor to host Ambassador Indyk, a leading analyst and policymaker on Middle East issues. After dinner, he discussed and debated U.S. policy in the region with his peers, who also happened to be my dinner guests. For example, Shibley Telhami, holder of the Anwar Sadat Professorship for Peace and Development at the University of Maryland; Amr Moussa, former Egyptian Foreign Minister; Israel’s Shlomo Ben-Ami; and Amel Bouchamaoui Hammami of Tunisia, among others. Former State Department Undersecretary Nicholas Burns, now of Harvard, was on hand to give everyone the benefit of his long experience in American diplomacy. National Democratic Institute President Kenneth Wollack was also present to lend his perspective to the many experts and former government ministers who were on hand to launch Aspen Prague and pay their respects to Secretary Albright.

I look forward to working with Aspen here in Prague to encourage discussion of important foreign policy issues.

Reklamy prezentované iDnes.cz v rámci blogu nemají žádnou spojitost s velvyslancem ani s velvyslanectvím USA. / Any advertisements presented by iDnes.cz in conjunction with this blog are not endorsed by the Ambassador or the U.S. government.

Autor: Norman L. Eisen | středa 1.8.2012 11:41 | karma článku: 10.12 | přečteno: 1143x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Pavel Vrba

Jak jsem prožil muzejní noc s tajemným rozuzlením

Takové poněkud zvláštní přiznání k nedělní odpolední kávě. Ta má ostuda je zapříčiněna dosavadní absencí na akci, která se v letošním roce konala již po dvanácté. Nejspíše vyplývá z mé předchozí nedozrálosti.

19.5.2019 v 12:06 | Karma článku: 6.06 | Přečteno: 136 | Diskuse

David Vlk

V Praze je vždy blaze.

Tož včera jsem byl v tej Praze. Když jsem byl mladý a jel do Prahy byly ty přípravy nějak kratší. Vzal jsem tenkrát náhradní tričko a trenky, mobil, peněženku a prezervativy a jel jsem.

19.5.2019 v 10:31 | Karma článku: 20.58 | Přečteno: 432 | Diskuse

Robert Čapek

Jeroným Klimeš fackující

Když jsem čekal na připojení, abych si zahrál můj oblíbený Fallout 76, spatřil jsem na obrazovce moderátorku Jílkovou a televizní diskuzi v pořadu Máte slovo, které se týkala agresivity žáků.

19.5.2019 v 10:20 | Karma článku: 9.46 | Přečteno: 268 | Diskuse

Pavla Kolářová

Jak je důležité mít nadhled...

Být učitelem je někdy boj, respektive víceboj. Ideální učitel by měl zvládat krasobruslení, džudo, tah na branku, střelbu na koš, sanskrt, národopis, zeměpis, dějepis, krasopis.. A pokud něco z toho neumí, musí umět předstírat,..

19.5.2019 v 9:39 | Karma článku: 9.03 | Přečteno: 110 | Diskuse

Beata Krusic

Podřezat Zemana

Už před nějakým časem - v souvislosti s tím, jak nechutné články se psali na téma zdravotního stavu prezidenta republiky, Miloše Zemana, jsem si říkala, kam až je člověk schopen zajít - kvůli svým nenaplněným vizím a představám.

19.5.2019 v 8:56 | Karma článku: 37.57 | Přečteno: 1167 | Diskuse
Počet článků 66 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2234
Norman L. Eisen byl v letech 2010-2014 velvyslancem USA v České republice. Od ledna 2009 do ledna 2011 působil v Bílém domě jako zvláštní poradce prezidenta. V roce 1991 získal doktorát na právech v Harvardu a v roce 1985 bakalářský titul na Brown University, vždy s vyznamenáním. Více se o Normanu L.Eisenovi dozvíte zde.

Podívejte se také na webové stránky velvyslanectví USA.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz