Můj baseballový talent byl konečně uznán!

9. 07. 2012 14:32:42
Tak jsem byl konečně pozván, abych nadhazoval na baseballovém šampionátu – a dokonce abych provedl první slavnostní nadhoz Pražského baseballového týdne.

Než jsem přijel do Prahy, netušil jsem, jak je v Evropě baseball populární - Konfederace evropského baseballu vznikla před šedesáti lety a Pražský basebalový týden se koná už neuvěřitelných 32 let, poprvé za hlubokého komunismu.
Pražského baseballového týdne a Pražského softbalového týdne se letos zúčastnilo 22 týmů z 11 zemí – z USA, Belgie, Švédska, Rakouska, Německa, Ruska, Slovenska, Polska, Běloruska, Lotyšska a České republiky. Překvapilo mě, jak dobrou úroveň ta hra má.
O výsledcích letošního ročníku se můžete v angličtině dočíst zde, v češtině jsou k dispozici zde.

Na fotografii dole jsem já s Patrickem Ahearnem, zakladatelem českého baseballu Miroslavem Vojtíškem, Janem Baginem a Petrem Ditrichem.

Pan Bagin mě pozval i na příští ročník soutěže. Rozhodně si dám datum do kalendáře a vám doporučuji, abyste přišli také. Co by mohlo být zabavnějšího za letního dne v Praze?!

baseball_res.JPG

My Baseball Talents -- Finally Recognized!

After all these years, I was finally asked to take the mound at a championship game—to throw out the ceremonial first pitch of the championship game of Prague Baseball Week.

Before I got to Prague, I had not realized how popular the game of baseball is in Europe. The Confederation of European Baseball was set up nearly 60 years ago. Prague Baseball Week has been going on for an astonishing 32 years, since well-before Communism fell.
This year, Prague Baseball Week and Prague Softball Week were played here concurrently with a total of 22 teams from 11 counties -- the USA, Belgium, Sweden, Austria, Germany, Russia, Slovakia, Poland, Belarus, Latvia and the Czech Republic. I was impressed with the high level of play.
You can read about the results of this year’s competition here in English and here in Czech.

On the picture above I am with Patrick Ahearn, Miroslav Vojtíšek, founder of Czech baseball, Jan Bagin a Petr Ditrich.

Mr. Bagin was kind enough to invite me back next year. I will definitely put it on my calendar and I suggest you come out next year and take in a game. What could be more enjoyable on a summer’s day in Prague?

Reklamy prezentované iDnes.cz v rámci blogu nemají žádnou spojitost s velvyslancem ani s velvyslanectvím USA. / Any advertisements presented by iDnes.cz in conjunction with this blog are not endorsed by the Ambassador or the U.S. government.

Autor: Norman L. Eisen | pondělí 9.7.2012 14:32 | karma článku: 11.76 | přečteno: 1090x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Pavel Vrba

Jak jsem prožil muzejní noc s tajemným rozuzlením

Takové poněkud zvláštní přiznání k nedělní odpolední kávě. Ta má ostuda je zapříčiněna dosavadní absencí na akci, která se v letošním roce konala již po dvanácté. Nejspíše vyplývá z mé předchozí nedozrálosti.

19.5.2019 v 12:06 | Karma článku: 6.41 | Přečteno: 152 | Diskuse

David Vlk

V Praze je vždy blaze.

Tož včera jsem byl v tej Praze. Když jsem byl mladý a jel do Prahy byly ty přípravy nějak kratší. Vzal jsem tenkrát náhradní tričko a trenky, mobil, peněženku a prezervativy a jel jsem.

19.5.2019 v 10:31 | Karma článku: 21.73 | Přečteno: 519 | Diskuse

Robert Čapek

Jeroným Klimeš fackující

Když jsem čekal na připojení, abych si zahrál můj oblíbený Fallout 76, spatřil jsem na obrazovce moderátorku Jílkovou a televizní diskuzi v pořadu Máte slovo, které se týkala agresivity žáků.

19.5.2019 v 10:20 | Karma článku: 10.30 | Přečteno: 305 | Diskuse

Pavla Kolářová

Jak je důležité mít nadhled...

Být učitelem je někdy boj, respektive víceboj. Ideální učitel by měl zvládat krasobruslení, džudo, tah na branku, střelbu na koš, sanskrt, národopis, zeměpis, dějepis, krasopis.. A pokud něco z toho neumí, musí umět předstírat,..

19.5.2019 v 9:39 | Karma článku: 9.53 | Přečteno: 115 | Diskuse

Beata Krusic

Podřezat Zemana

Už před nějakým časem - v souvislosti s tím, jak nechutné články se psali na téma zdravotního stavu prezidenta republiky, Miloše Zemana, jsem si říkala, kam až je člověk schopen zajít - kvůli svým nenaplněným vizím a představám.

19.5.2019 v 8:56 | Karma článku: 38.29 | Přečteno: 1247 | Diskuse
Počet článků 66 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2234
Norman L. Eisen byl v letech 2010-2014 velvyslancem USA v České republice. Od ledna 2009 do ledna 2011 působil v Bílém domě jako zvláštní poradce prezidenta. V roce 1991 získal doktorát na právech v Harvardu a v roce 1985 bakalářský titul na Brown University, vždy s vyznamenáním. Více se o Normanu L.Eisenovi dozvíte zde.

Podívejte se také na webové stránky velvyslanectví USA.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz