Poděkování za nová pracovní místa: blog díkuvzdání

23. 11. 2011 13:01:36
Češi nedávno zveřejnili zadávací dokumentaci k zakázce na rozšíření atomové elektrárny v hodnotě až 28 miliard dolarů. Pokud Američané výběrové řízení vyhrají, vytvoří se tím po celých Spojených státech tisíce dobrých pracovních příležitostí. Americký velvyslanec hraje v tomto procesu důležitou roli a já osobně se snažím americko-české civilní nukleární partnerství při svých cestách po České republice maximálně podporovat.

Během svých cest jsem zavítal do Ostravy, průmyslového centra Česka, kde jsem se setkal s představiteli místní samosprávy, občanských aktivistů, podnikatelské sféry i s obyčejnými lidmi. Tento region bude mít rozhodující roli v americko-českém partnerství v oblasti civilního využití jaderné energie. Absolvoval jsem několik zajímavých debat o tom, jak můžeme spolupracovat. Zde jsem na fotografii s vedením strojírenského holdingu Vítkovice.Vítkovice

Velké exportní příležitosti, například v oblasti civilního využití jaderné energie, jsou důležité, protože mají vliv na tvorbu pracovních míst. Zde na ambasádě v Praze se ale zaměřujeme také na exportní možnosti amerických malých a středních firem, které v USA tvoří většinu pracovních příležitostí. Není týdne, abych ve své rezidenci nehostil recepci na podporu amerického exportu; tisíce zaměstnanců z americko-české podnikatelské sféry přijali naše pozvání. Například jsme nedávno hostili večírek americké počítačové firmy CITRIX, která otevírá svou českou pobočku, a v prosinci budeme také hostit prezentační akci pro americké kosmetické společnosti.

Dalším klíčovým aspektem při vytváření dobrých pracovních příležitostí ve Spojených státech i v České republice je pomoc v boji s korupcí a při vytváření dobrého vládnutí. Čeští i američtí podnikatelé chtějí soutěžit za stejných podmínek pro všechny. Ať vyhraje ten nejlepší! Boj s korupcí je ve střední a východní Evropě (a vlastně po celém světě) jednou z priorit. Protože jedním z našich cílů je propagace inovativních řešení, bylo nedávno naším potěšením přivítat v Praze první „Světové fórum o dobrém vládnutí“ (World Forum on Governance).

Toto vůbec první „Světové fórum o dobrém vládnutí“ spoluorganizovali experti z Brookings Institution a American Enterprise Institute. Pozvání přijalo na sto odborníků z podnikatelského a politického prostředí z celého světa, kteří diskutovali o nejlepších příkladech dobrého vládnutí v debatách podobných těm na fóru v Davosu. Akce se zúčastnili jak zástupci vlád, podnikatelů a investorů tak i neziskového sektoru a médií a sedm amerických velvyslanců z různých částí Evropy.World Governance Forum

Diskutovali jsme o praktických inovacích, které by účastníci summitu mohli zavést ke snížení korupce formou úplatku, ale také jsme se zabývali legální korupcí – zneužití v oblasti financování kampaní, lobbingu, veřejných zakázek, poslanecké imunity a policie. Řešení těchto záležitostí je správné a důležité je i to, aby poctivé firmy mohly ve všech našich zemích prosperovat.

Naše práce na ambasádě v Praze - podpora amerického exportu, pomoc malým a středním americkým firmám a vytváření rovných podmínek pro všechny – je tak odrazem naší snahy zajistit tisícům rodin v obou zemích dobré pracovní příležitosti.

Celá moje rodina vám přeje hezký Den díkůvzdání!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ENGLISH VERSION

Giving Thanks for Job Creation: A Thanksgiving Blog

The Czechs recently published the bid specs for their up to $28 billion civil nuclear expansion. If the US wins the competition, that will create thousands of good American jobs from coast-to-coast. The U.S. Ambassador has an important advocacy role to play, and I have been going all out to support the U.S.-Czech civil nuclear partnership, travelling throughout the Czech Republic to help build connections between our two nations.

Ambassador Eisen in OstravaMy travels recently took me to the Czech industrial heartland of Ostrava to meet with elected officials, community activists, businesspeople and ordinary folks. This region will have a critical role to play in the U.S.-Czech civil nuclear partnership and I enjoyed my discussions about how we can work together. Here I am with the leadership of the Vitkovice Machine Cluster:

Vitkovice

Large export opportunities like the civil nuclear contract are important because they have such a huge jobs impact, but here at Embassy Prague we also focus on export opportunities created by U.S. SME’s — small and medium size enterprises, which actually create a majority of U.S. jobs. Hardly a week goes by without my hosting an event at my Residence to promote U.S. exports, and thousands of employees of U.S.-Czech businesses have come through our doors this year. For example, last week we hosted a launch party for the American IT company CITRIX, which is opening a Czech office to sell its products, next week we will host an event for American health care firms and the week after that we will have a promotional event for a group of U.S. cosmetics firms.

Another critical aspect of creating good jobs in both the U.S. and the Czech Republic is helping in the fight against corruption and for good governance. Both U.S. and Czech business people want to compete for new business on a level playing field. May the best business win! Fighting corruption is one of the biggest priorities for businesses throughout Central and Eastern Europe (and, indeed, in much of the world). To promote innovative new solutions, we were recently pleased to welcome the first World Forum on Governance to Prague.World Governance Forum

This first ever “World Forum on Governance” was co-chaired by experts from the Brookings Institution and the American Enterprise Institute. It brought together almost 100 leading corporate and political governance experts from around the world in a Davos-like discussion of best practices in good governance. Representatives of government, businesses and investors, NGO's and the media attended, as did seven American ambassadors from across Europe.

We discussed practical innovations participants could implement to reduce illegal corruption in the form of bribery, but also legal corruption—abuses in areas like campaign finance, lobbying, procurement, legislative immunity, and the law enforcement system. Addressing these issues is the right thing to do, but it is also important for honest businesses to thrive, and prosperity to flourish, in all our countries.

Our work at Embassy Prague to advocate for large U.S. export opportunities, to aid American SME's and to level the playing field represents our effort to help thousands of families in both countries share in the blessing of having good jobs.

From my family to yours, Happy Thanksgiving!

Autor: Norman L. Eisen | středa 23.11.2011 13:01 | karma článku: 11.96 | přečteno: 2149x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Pavel Vrba

Jak jsem prožil muzejní noc s tajemným rozuzlením

Takové poněkud zvláštní přiznání k nedělní odpolední kávě. Ta má ostuda je zapříčiněna dosavadní absencí na akci, která se v letošním roce konala již po dvanácté. Nejspíše vyplývá z mé předchozí nedozrálosti.

19.5.2019 v 12:06 | Karma článku: 6.06 | Přečteno: 136 | Diskuse

David Vlk

V Praze je vždy blaze.

Tož včera jsem byl v tej Praze. Když jsem byl mladý a jel do Prahy byly ty přípravy nějak kratší. Vzal jsem tenkrát náhradní tričko a trenky, mobil, peněženku a prezervativy a jel jsem.

19.5.2019 v 10:31 | Karma článku: 20.58 | Přečteno: 432 | Diskuse

Robert Čapek

Jeroným Klimeš fackující

Když jsem čekal na připojení, abych si zahrál můj oblíbený Fallout 76, spatřil jsem na obrazovce moderátorku Jílkovou a televizní diskuzi v pořadu Máte slovo, které se týkala agresivity žáků.

19.5.2019 v 10:20 | Karma článku: 9.46 | Přečteno: 268 | Diskuse

Pavla Kolářová

Jak je důležité mít nadhled...

Být učitelem je někdy boj, respektive víceboj. Ideální učitel by měl zvládat krasobruslení, džudo, tah na branku, střelbu na koš, sanskrt, národopis, zeměpis, dějepis, krasopis.. A pokud něco z toho neumí, musí umět předstírat,..

19.5.2019 v 9:39 | Karma článku: 9.03 | Přečteno: 110 | Diskuse

Beata Krusic

Podřezat Zemana

Už před nějakým časem - v souvislosti s tím, jak nechutné články se psali na téma zdravotního stavu prezidenta republiky, Miloše Zemana, jsem si říkala, kam až je člověk schopen zajít - kvůli svým nenaplněným vizím a představám.

19.5.2019 v 8:56 | Karma článku: 37.54 | Přečteno: 1167 | Diskuse
Počet článků 66 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2234
Norman L. Eisen byl v letech 2010-2014 velvyslancem USA v České republice. Od ledna 2009 do ledna 2011 působil v Bílém domě jako zvláštní poradce prezidenta. V roce 1991 získal doktorát na právech v Harvardu a v roce 1985 bakalářský titul na Brown University, vždy s vyznamenáním. Více se o Normanu L.Eisenovi dozvíte zde.

Podívejte se také na webové stránky velvyslanectví USA.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz