Zápisky z Washingtonu / Notes from D.C.

1. 11. 2011 11:47:16
Ve Washingtonu jsem měl tu čest doprovázet českého premiéra Nečase na jeho první oficiální návštěvě USA. Hlavním bodem naší cesty byla návštěva u prezidenta Obamy v Oválné pracovně Bílého domu.

Oba lídři si vzájemně padli do oka a jejich společné prohlášení na téma česko-amerického spojenectví si můžete přečíst zde.

In the Oval Office In the Oval Office 2

Mezi jednotlivými setkáními jsme strávili velmi příjemný čas v rezidenci Blair House naproti Bílému domu. V tomto nádherném domě bydlí těsně před nástupem do funkce budoucí američtí prezidenti (tento blog jsem začal psát odtamtud). Premiér Nečas tu strávil dvě noci, což je čest, která se dostává jen naším nejbližším spojencům.

In Washington, D.C. In Washington, D.C.

Pro všechny ty, kteří se mě ptali, na čem teď pracuji, jsem také přidal odkaz na velký okruh otázek, na které se společně s českými kolegy zaměřujeme (a o řadě z nich se mluvilo právě v Oválné pracovně). Jak premiérovi řekl prezident, Češi jsou jedním z našich nejbližších spojenců, kteří bojují po našem boku v Afghánistánu, společně s námi chrání bezpečnost Izraele, či spolupracují na prosazování sankcí vůči Íránu.

On board

Je vždy skvělé se vidět s prezidentem - tento víkend navíc máme sraz po dvaceti letech ze školy. Z Washingtonu jsem vyrazil rovnou na oslavu do Harvardu. Od té doby, co jsme se všichni naposledy viděli, nám přibylo šedých vlasů. Přátelství skutečně bylo hlavním tématem cesty do Washingtonu. Návštěva zdůraznila, za jak velké přátelé Američané Čechy považují a kolik jsme toho společně za poslední rok dosáhli.

Mějte se hezky!


Velvyslanec Norman Eisen

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ENGLISH VERSION

In Washington DC, I had the privilege of accompanying Czech Prime Minister Petr Necas on an official visit, the first of his premiership. The highlight of the trip was our visit on Friday to President Obama in the Oval Office. The two leaders really hit it off, and their joint statement celebrating our alliance you can find here.

In the Oval Office In the Oval Office 2

Its was also neat spending time between meetings in Blair House, the beautiful mansion across the street from the White House where Presidents stay before they are sworn in. (I began writing this note from there.) The PM spent two nights there--an honor accorded only to our closest allies.

In Washington, D.C. In Washington, D.C.

For all of you who have asked me what I work on all day, I have included some highlights here of the extraordinary range of issues on which we and the Czechs focus (many of which were covered in the Oval Office). As the President told the PM, the Czechs are one of our closest allies, fighting side by side with us in Afghanistan, working with us to defend the security of Israel, cooperating to enforce Iran sanctions, and on and on across the world.

On board

It is always great to see the President, and in fact it was our 20th law school reunion this weekend--both of us are sporting a little more gray hair than we did when we met all those years ago! (From DC I jetted off to Harvard for the festivities.) Indeed, friendship was the theme of this visit to DC. The trip highlighted what great friends the Czechs are to the U.S.--and how much we and the Czechs have accomplished over the course of the past year in taking our relationship to the new heights discussed below.

Na shledanou!

Ambassador Norman Eisen

Autor: Norman L. Eisen | úterý 1.11.2011 11:47 | karma článku: 12.89 | přečteno: 2108x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Pavel Vrba

Jak jsem prožil muzejní noc s tajemným rozuzlením

Takové poněkud zvláštní přiznání k nedělní odpolední kávě. Ta má ostuda je zapříčiněna dosavadní absencí na akci, která se v letošním roce konala již po dvanácté. Nejspíše vyplývá z mé předchozí nedozrálosti.

19.5.2019 v 12:06 | Karma článku: 6.06 | Přečteno: 136 | Diskuse

David Vlk

V Praze je vždy blaze.

Tož včera jsem byl v tej Praze. Když jsem byl mladý a jel do Prahy byly ty přípravy nějak kratší. Vzal jsem tenkrát náhradní tričko a trenky, mobil, peněženku a prezervativy a jel jsem.

19.5.2019 v 10:31 | Karma článku: 20.58 | Přečteno: 432 | Diskuse

Robert Čapek

Jeroným Klimeš fackující

Když jsem čekal na připojení, abych si zahrál můj oblíbený Fallout 76, spatřil jsem na obrazovce moderátorku Jílkovou a televizní diskuzi v pořadu Máte slovo, které se týkala agresivity žáků.

19.5.2019 v 10:20 | Karma článku: 9.46 | Přečteno: 268 | Diskuse

Pavla Kolářová

Jak je důležité mít nadhled...

Být učitelem je někdy boj, respektive víceboj. Ideální učitel by měl zvládat krasobruslení, džudo, tah na branku, střelbu na koš, sanskrt, národopis, zeměpis, dějepis, krasopis.. A pokud něco z toho neumí, musí umět předstírat,..

19.5.2019 v 9:39 | Karma článku: 9.03 | Přečteno: 110 | Diskuse

Beata Krusic

Podřezat Zemana

Už před nějakým časem - v souvislosti s tím, jak nechutné články se psali na téma zdravotního stavu prezidenta republiky, Miloše Zemana, jsem si říkala, kam až je člověk schopen zajít - kvůli svým nenaplněným vizím a představám.

19.5.2019 v 8:56 | Karma článku: 37.54 | Přečteno: 1167 | Diskuse
Počet článků 66 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2234
Norman L. Eisen byl v letech 2010-2014 velvyslancem USA v České republice. Od ledna 2009 do ledna 2011 působil v Bílém domě jako zvláštní poradce prezidenta. V roce 1991 získal doktorát na právech v Harvardu a v roce 1985 bakalářský titul na Brown University, vždy s vyznamenáním. Více se o Normanu L.Eisenovi dozvíte zde.

Podívejte se také na webové stránky velvyslanectví USA.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz