Neděle 5. dubna 2020, svátek má Miroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 5. dubna 2020 Miroslava

Jsem šťastný, že jsem se dostal do vaší krásné země

28. 01. 2011 17:27:42
Wow! Poslední dva týdny byly opravdu napěchované událostmi, úplná smršť. Začalo to mou slavnostní přísahou na americkém ministerstvu zahraničí. Potěšilo mě, že mě do úřadu uvedla soudkyně Kaganová, že prezidentův tiskový mluvčí Robert Gibbs celou událost vedl a že za Bílý dům tam byl šéf štábu David Axelrod.
Dnes u prezidenta Václava Klause
Dnes u prezidenta Václava Klause

Ve Spojených státech tomu věnovala média dost prostoru, přikládám pro zajímavost pár odkazů na články na stránkách NPR (National Public Radio) a ve Washington Jewish Week. V pátek jsme se rozloučili i s prezidentem a viceprezidentem; zde jsou fotografie ze setkání s prezidentem a tady fotografie ze setkání s viceprezidetnem. Tady najdete fotografie ze slavnostní přísahy.

Pak jsme nasedli do letadla směr krásná zlatá Praha. Zatímco jsme čekali na oficiální předání pověřovacích listin českému prezidentovi, využili jsme čas k tomu, abychom se seznámili se skvělými lidmi na americké ambasádě, a musím říct, že jsem z nich nadšený. Společně budeme pracovat zejména na třech tématech – obranná spolupráce, ekonomický a obchodní dialog a společné hodnoty.

A tady je fotografie z mého dnešního setkání s prezidentem Klausem. Můžete se podívat, jak o tom psala česká média.

Už jsme si našli čas i na zábavu – byli jsme pozváni na koncert Jazz na Hradě. Také si užíváme bydlení v našem dočasném nádherném domově. Je to taková krása, že této budově a jejímu příběhu věnuji některý z mých dalších blogů. Postavil ho Otto Petschek, člověk s česko-židovskými kořeny, jako mám já. Můžete zde kliknout a uvidíte, jak rezidence vypadá.


Dnes byl den D, kdy jsem předal pověřovací listiny. Doslova jsem šel ve stopách prezidenta Obamy, procházeli jsme stejnými místnostmi jako při minulé návštěvě a byli uvedeni do nám velmi dobře známého slavnostního sálu. Dnes jsem se také sešel s dalšími českými představiteli – ministry obrany a zahraničí Alexandrem Vondrou a Karlem Schwarzenbergem. A den zakončím šábesovými modlitbami a zítra uctím pražského Maharala ve Staronové synagoze.

---------------------------------------

Wow! What an exciting two weeks it has been and what a whirlwind. It started with my swearing in at the Department of State. I was honored that Justice Kagan swore me in and that Robert Gibbs, the President’s Press Secretary, was the Master of Ceremonies and David Axelrod spoke on behalf of the White House Staff. Look at the pictures.

Then there was wonderful press coverage in the United States and here are some links to a couple of the stories on NPR and in the Washington Jewish Week. Then we said our farewells on Friday, including to the President and to the Vice President.

Then it was off to krásná zlatá Praha (beautiful golden Prague). While we were waiting for my credentials to be presented, we took advantage of the time to meet our wonderful team and I’m so thrilled to work with my colleagues here. It is very, very strong embassy and they are really poised for some of the innovations which we’re going to do in three areas – defense cooperation, economic and commercial dialogue, and shared values.

Finally, we managed to have some time for fun. We were invited to attend Jazz na Hradě (“Jazz at the Castle”). We have also been enjoying our magnificent house – it is lovely! What a beautiful home it is to me and what a great story. I’ll be writing more about this in future blogs. It was built by Otto Petschek, a Jewish-Czech person like me.

You can click here for a slide show if you want to look at what the house looks like.

Finally, today was the highlight. My credentials were presented to President Vaclav Klaus. Look at the picture and the Czech media coverage. And I literally walked in the footsteps of President Obama when he and I were here last year.

I also met with other Czech leaders later in the day - Foreign Minister Karel Schwarzenberg and Defense Minister Alexandr Vondra. And then I will finish my day by saying my Shabbat prayers and paying my respects to the Maharal of Prague at the Old-New Synagogue, the Europe’s oldest active synagogue. Na shledanou u dalšího blogu (Until we meet at my future blogs).

Autor: Norman L. Eisen | pátek 28.1.2011 17:27 | karma článku: 46.56 | přečteno: 37049x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Milan Čierny

Z památníku četnické stanice v Českém Těšíně 4. díl: 1929 - 1932

Historie těšínských a českotěšínských četníků Z památníku četnické stanice v Českém Těšíně 4. díl: 1929 - 1932

4.4.2020 v 14:21 | Karma článku: 11.58 | Přečteno: 235 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Socha Koněva je konečně pryč

S radostí jsem přijal zprávu, že byla odstraněna socha maršála Koněva z pomníku v Praze 6 - Bubenči a nahradí ji památník osvobození Prahy na konci druhé světové války. Maršálova socha tam podle mého nikdy neměla stát.

4.4.2020 v 11:50 | Karma článku: 26.88 | Přečteno: 710 | Diskuse

Olča Vodová

Milý brachu, svět se zbláznil

Posledních deset let to u nás fungovalo tak, že když si panička usmyslela, nabalila tašku s ručníkem, dekou, pitím a talířem, na čumáček mi připevnila náhubek, dala si mě na vodítko, jelo se na výlet.

4.4.2020 v 11:20 | Karma článku: 15.85 | Přečteno: 286 | Diskuse

Michal Pohanka

Kozovirem proti koronaviru

Tereza Kerndlová posílá polonahé fotky ze Španělska, abysme se v karanténě nezbláznili. Dělá to, děvče, pro dobrou věc, je to od ní tak šlechetné! Podobně jako od zpěvačky Pussycat Dolls, která dráždí ve vykrojeném body.

4.4.2020 v 10:17 | Karma článku: 21.80 | Přečteno: 765 | Diskuse

Robert Šimeček

Je čas začít vnímat věci reálně, čím dříve, tím lépe a více v klidu.

a) pokud bude někdy nějaká vakcína, tak ne dříve než za rok b) restrikce epidemii přidusí, ale nikdy vir zcela nevymýtí c) stádová imunita je opět jediná cesta d) důsledky na nynější ekonomický systém budou naprosto devastující

3.4.2020 v 17:05 | Karma článku: 12.33 | Přečteno: 362 | Diskuse
Počet článků 66 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2237
Norman L. Eisen byl v letech 2010-2014 velvyslancem USA v České republice. Od ledna 2009 do ledna 2011 působil v Bílém domě jako zvláštní poradce prezidenta. V roce 1991 získal doktorát na právech v Harvardu a v roce 1985 bakalářský titul na Brown University, vždy s vyznamenáním. Více se o Normanu L.Eisenovi dozvíte zde.

Podívejte se také na webové stránky velvyslanectví USA.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz